Returns and Exchanges

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde, keyfi sebeplerle ürünü iade etmek istediğinizde kargo ücretini size aittir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, Kargo ücreti tarafımıza ait olmakla birlikte iade süreniz 7 gündür.

Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade etmek istediğinizde öncelikle +90 850 532 2344 nolu whatsapp hattına bildiriniz.

-İade edeceğiniz ürünü, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Sürat Kargo ile gönderebilirsiniz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Sürat Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 14(ondört) iş günü içerisinde aktarılmaktadır.
Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 14(ondört) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?
ngiysem.com üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 7 gündür.

Hangi Ürünleri Iade Edemiyorum?
Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir. Ayrıca indirimli ve kampanyalı ürünlerinde iadesi olmamaktadır.

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?
İade Adresi: Sürat kargo:1045992191 kod ile ptt kargo xxxxx müşteri numarasıdır. Adres yerrine geçmektedir.

İadede Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?
İade talebiyle www.ngiysem.com 'a gönderdiğiniz ürünlerde ürün kusuru var ise kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi SÜRAT KARGO ile yukarıdaki adrese gönderebilirsiniz. Keyfi sebeplerle iade etmek istediğiniz takdirde kargo bedeli size aittir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra www.ngiysem.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 14(ondört) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.ngiysem.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime Ulaşan Ürün Için Beden/Numara Değişimi Yapabilir Miyim?
Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 7 gün içinde değişim yapılabilmektedir. Değişim ürününüz elimize ulaştıktan en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Ürün değişimlerinde kargo ücretleri alıcıya aittir. Ürünün tarafımıza ulaşması için SÜRAT KARGO ile teslimat ücretinin ödenerek gönderilmesi gerekmektedir.

Elime Geçen Ürün Kusurlu. Ne Yapmam Gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

Tutar Iadesi Neden Parça Parça Yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Sipariş Teslimatında Evde Yoksam Ne Oluyor?
ngiysem.com sanal mağaza üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde kargo teslimat sürecinde eğer evde bulunamamışsanız size bir not bırakılacaktır. Ardından maksimum 2 iş günü içerisinde kargonun bırakıldığı şubeden sizin tarafınızdan alınması gereklidir. Aksi takdirde ürünün iadesi ngiysem.com sanal mağazaya sağlanacaktır ve tarafınıza siparişinizin tutarı iade edilecektir.

Siparişimin Hangi Aşamada Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?
Siparişinizin durumu değiştikçe size konfirmasyon e-postası yönlendireceğiz. ngiysem.com sanal mağazadan üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Geçmiş siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Ngiysem.com Sanal Mağazadan Aldığım Bir Ürünü Nasıl Iade Edebilirim?
Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış ve etiketi ve faturası olması kaydıyla 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Değişimler bir kereye mahsus olup, ikinci kez değişim yapılmamaktadır. Bu süre ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Ürün iadesi yaparken ürününüzle beraber gelen faturanızdaki iade bölümünü doldurunuz. Değişim ve iade kargo bedeli (**TL) müşteri tarafından karşılanacaktır. İade edilen ürünün kampanyalı ürün olmaması ve Sürat kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

Kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır